V Karlovicích včera vzplála stodola. Hasičům zásah komplikoval nedostatek vody a špatný přístup
V Karlovicích včera vzplála stodola. Hasičům zásah komplikoval nedostatek vody a špatný přístup
foto: HZS ZK

Velké Karlovice - Požární poplach byl včera v 19.25 hodin vyhlášen jednotce profesionálních hasičů ze Vsetína a jednotkám dobrovolných hasičů z Karolinky, Velkých Karlovic, Nového Hrozenkova, Halenkova a Podťatého. Na pasekách ve Velkých Karlovicích v místní části Jezerné došlo k požáru stodoly s přístřeškem.
   Všechna hasičská vozidla se ale ke stodole kvůli náročnému terénu nedostala, sedm cisteren zůstalo stát pod kopcem. K ohni tak přijely pouze technické terénní automobily dobrovolných hasičů, kteří ihned zahájili hašení a ochlazování okolních navazujících staveb vysokotlakými proudy vody. Velitel zásahu povolal i lehký terenní speciál se čtyřmi kubíky vody, kterému do kopce k zásahu pomohl traktor.
   „Na místo požáru se seběhli i sousedé, kteří lopatami házeli sníh na hořící objekt. Když došla voda, házeli sníh i hasiči. I přes nepříznivé podmínky hasiči spolu se sousedskou výpomocí dostali kolem 20:06 hodin plameny pod kontrolu. Majitelé stavby ještě před příjezdem hasičů stačili vypustit stádo ovcí,“ informoval tiskový mluvčí hasičů Roman Žemlička.
   Požár byl uhašen v 22:05 hodin. Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. Ten zjistil, že příčinou požáru byl v komíně zazděný dřevěný trám. Majitel stodoly vyšetřovateli sdělil, že část stodoly byla vytápěna, protože tam měl uložený kvas.
   „Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 400 000 korun. Sousedskou výpomocí a následným zásahem byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 2 miliony korun,“ uzavřel Žemlička.    ECHO Valašska