Hasiči vyjeli včera celkem k osmi nehodám, na které měla vliv sněhová kalamita
Hasiči vyjeli včera  celkem k osmi nehodám, na které měla vliv sněhová kalamita
foto: HZS ZK

Zlínský kraj - Hasiči měli včera v pondělí 28. ledna plné ruce práce. Jen od osmé hodiny ranní do 13:22 vyjížděli ve Zlínském kraji celkem osmkrát. Všechny nehody způsobené sněhovou kalamitou se obešly bez zranění osob.
   V 7:58 hodin byl hasičům ohlášen automobil v příkopu v Holešově na Kroměřížsku.
   V 8:22 hodin byla hasičům ohlášena nehoda 2 osobních automobilů v Havřicích u Uherského Brodu. Nehoda byla bez zranění a bez úniku provozních kapalin.
   V 8:26 hodin hasiči přijali hlášení o nákladním automobilu v příkopu, jehož vlečka blokuje silniční komunikaci v Brankách ve Vsetíně. Na pomoc musel přijet vyprošťovací automobil z požární stanice Otrokovice.
   Od 9:15 do 12:41 vyjeli dobrovolní hasiči obce Všemina k usměrňování provozu na silnici mezi Všeminou a Liptálem.
   V 11:29 hodin byl nahlášen kamion v příkopu ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Profesionální hasiči kamion vyprostili a při návratu na stanici pomohli vyprostit další kamion.
   V 12:12 by hasičům ohlášen zapadlý kamion na silnici mezi Pozlovicemi a Dolní Lhotou. Hasiči zapadlý kamion vyhrabali ze sněhu s pomocí lopat. Při jízdě na stanici pomohli s vyproštěním dalšího nákladního automobilu.
   V 12:22 hodin byl nahlášen zapadlý kamion, jehož přívěs blokoval silnici, na ulici Chropyňská v Kroměříži. Silnice mezi Kroměříží a Chropyní byla až do vyproštění uzavřena.
   V 12:59 hodin si Policie České republiky vyžádala pomoc při vyproštění dodávky na náměstí T. G. Masaryka ve Zlíně.
Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje