Ukradli z dílny nářadí a chtěli ho prodat
Ukradli z dílny nářadí a chtěli ho prodat
Ilustrační foto

Val. Meziříčí - O víkendu došlo k vloupání do dílny ve Valašském Meziříčí. Včera dva muže obvinil policejní komisař z trestného činu krádež. Kriminalisté odcizené nářadí vrátili majiteli.
   Finanční tíseň se rozhodl vyřešit osmadvacetiletý muž z Valašského Meziříčí. V hlavě se mu zrodil plán. Vloupá se do dílny, kde před časem pracoval a zpeněží lup. Nechtěl být ale na tuto věc sám a tak si sehnal parťáka, třiatřicetiletého muže z Bohumína. O víkendu plán provedli. Do dílny ve Valašském Meziříčí se dostali po rozbití okna. Valmezan šel dovnitř, muž z Bohumína hlídal. Odnesli si svářečku, nabíjecí stanici aku baterií, aku nářadí, elektrické nářadí, ruční nářadí. Firmě způsobili škodu za necelých třicet tisíc korun.
   Na případu začali pracovat jak uniformovaní policisté, tak kriminalisté. Valašskomeziříčským kriminalistům se podařilo zjistit informace, které je nakonec k povedené dvojici dovedly. Oba muži stanuli ve čtvrtek 17. ledna před policejním komisařem. Ten je obvinil z trestného činu krádež.
   Kriminalisté byli úspěšní i v hledání odcizených věcích. Podařilo se jim zajistit téměř celý lup. Věci vrátili majiteli. Nadále na případu pracují.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín