Řidička přehlédla vlak a vjela na přejezd
Řidička přehlédla vlak a vjela na přejezd
foto: Policie ČR Vsetín

Karolinka - V neděli odpoledne v Karolince došlo k letošnímu již druhému případu střetu osobního vozidla s vlakem v prostoru železničního přejezdu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, škoda činí čtvrt milionu korun.
   Z parkoviště u lyžařského areálu v Karolince odjížděla v neděli ve dvě hodiny odpoledne jednačtyřicetiletá místní žena. S osobním autem tovární značky Hyundai se pomalu blížila k železničnímu přejezdu označenému výstražným křížem a dopravní značkou „Stůj, dej přednost v jízdě!“. Až v poslední chvíli si všimla, že se na přejezd blíží osobní vlaková souprava ze směru od Velkých Karlovic. Nedokázala na tuto situaci včas zareagovat a dostala se s vozidlem částečně do jízdní dráhy vlaku. Došlo ke střetu.
   Při dopravní nehodě došlo k posunu osobního auta o několik metrů. Ve vlaku cestovalo více jak třicet osob. Řidička jedoucí v autě sama ani žádný cestující nebyl zraněn. Policisté provedli u strojvedoucího i u řidičky dechové zkoušky ke zjištění alkoholu. U obou byl výsledek negativní. Škoda na vlakové soupravě se vyšplhala na sto padesát tisíc korun, škoda na autě činí rovných sto tisíc korun. Policisté nadále zjišťují okolnosti této dopravní nehody.
   Jedná se o letošní druhý střet vlaku s vozidlem. K prvnímu došlo před několika dny v Rožnově pod Radhoštěm.
   V loňském roce se staly dvě dopravní nehody v prostoru železničního přejezdu. Jedna byla v uzavřeném firemním areálu ve Valašském Meziříčí a druhá na železničním přejezdu na silnici I/57 u obce Bystřička. U těchto dopravních nehod došlo k jednomu lehkému zranění.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín