Ujížděl, utíkal a vydával se za svého bratra . Skončil na záchytce
Ujížděl, utíkal a vydával se za svého bratra . Skončil na záchytce
Ilustrační foto foto: VÍT DRBAL

Val. Klobouky – Policisté prvosledové hlídky z Valašských Klobouk zažili pernou noc. Řidič, kterého chtěli zastavit, jim ujížděl, poté utíkal, a když ho dostihli, vydával se za svého bratra – dvojče. Dechová zkouška u něj byla pozitivní, navíc měl zákaz řízení. Skončil v protialkoholní záchytné stanici. Za ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Policisté v rámci noční služby dohlíželi na provoz ve Valašských Kloboukách. Když kolem nich projíždělo vozidlo Škoda Octavia, rozhodli se řidiče zastavit. Ten ovšem na světelná ani zvuková výstražná znamení na vozidle nereagoval, naopak začal hlídce ujíždět po chodníku i v protisměru jednosměrnou komunikací. Když sjel na polní cestu, nemohl pokračovat v jízdě kvůli překážkám, které na ní byly. Vyběhl proto z vozidla a dal se na útěk. Jeden z policistů neváhal a vydal se za mužem. Po chvíli ho dohnal a zadržel.

Policisté zjistili, že se jedná o pětatřicetiletého muže z Karvinska, který lhal o své totožnosti a vydával se za svého bratra - dvojče. Důvod byl jednoduchý. Řidič má totiž zakázáno řídit až do roku 2033. Dechová zkouška u něj byla pozitivní. Nadýchal 2,3 promile alkoholu. Přiznal, že v průběhu večera pil pivo a pálenku – hruškovici. Policisté muže převezli nejprve policejní do cely a poté do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín