Chodkyně šla na červenou. Skončila v nemocnici
Chodkyně šla na červenou. Skončila v nemocnici
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Ve středu před šestou hodinou ráno srazil dvaatřicetiletý řidič vozidla KIA devětapadesátiletou chodkyni, která přecházela čtyřproudovou vozovku na třídě T. Bati ve Zlíně - Prštném na červený světelný signál na semaforu. Chtěla stihnout trolejbus. Trolejbus nestihla, zato skončila se zraněním v nemocnici.

Řidič jel ve směru od Otrokovic do Zlína v pravém jízdním pruhu. Na zelený světelný signál se rozjel a pravděpodobně si přitom nevšiml chodkyně, která šla po přechodu pro chodce na červený světelný signál, a srazil ji. Chodkyně po střetu upadla na chodník. Řidič za křižovatkou ihned zastavil, aby zjistil, zda žena neutrpěla zranění.

Dechové zkoušky u obou účastníků dopravní nehody byly negativní. Veškeré další okolnosti tohoto střetu jsou v šetření zlínských dopravních policistů. Žádají o pomoc také svědky události.

„Pokud jste ve středu před šestou hodinou ráno projížděli Zlínem, případně jste procházeli kolem nákupního střediska Albert ve Zlíně – Prštném a viděli střet vozidla a chodkyně, nebo máte tuto událost natočenu na kameře, volejte na linku 158. Děkujeme,“ požádala o pomoc veřejnost policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín