Tři mladící, kteří přepadli ženu ve Vsetíně, byli dopadeni
Tři mladící, kteří přepadli ženu ve Vsetíně, byli dopadeni
Tři mladí gauneři jsou podezřelí i z dalších přepadení. foto: Ilustrační foto.

Vsetín - V úterý 20. února přepadli ve vsetínském parku devětatřicetiletou ženu a okradli ji o kabelku. Nyní už je trojice mladých lumpů v péči policie.
   K útoku na ženu došlo v odpoledních hodinách. Jeden z mladíků ji strhnul z ramene kabelku s takovou intenzitou, až upadla na zem. Všichni tři vzápětí utekli. Policie začala pátrat a minulý týden slavila úspěch - lupiči ve věku dvacet, sedmnáct a patnáct let stanuli před policejním komisařem. „Komisař sedmnáctiletého mladíka, který strhl ženě kabelku, obvinil z provinění loupež,“ uvedl tiskový mluvčí policie Vladislav Malcharczik.V kabelce měla žena doklady, platební kartu, telefon a hotovost dva a půl tisíce korun. Vznikla jí celkově škoda za více jak šest tisíc korun. Jelikož se zloději o lup podělili, dostanou svůj podíl i u soudu. Policie obvinila dvacetiletého muže z trestného činu podílnictví a patnáctiletého z provinění podílnictví. „Za provinění loupež lze uložit až pětileté vězení. Za provinění podílnictví dva roky a za trestný čin podílnictví potom čtyři roky vězení,“ vysvětlil rozdíly v sazbách mluvčí.
   Nic bližšího o mladících policie neuvedla. Kriminalisté nadále na případu pracují. Mimo jiné zřejmě zkoumají, zda není trojice namočena např. ještě i v jiném přepadení ženy, ke kterému došlo o několik dní dříve rovněž ve Vsetíně.
ECHO Valašska