Při likvidaci požáru nalezli hasiči mrtvého muže
Při likvidaci požáru nalezli hasiči mrtvého muže
Dům v Policích, kde hořelo a bylo nalezeno tělo. foto: HZS ZK

Police - Na dým vycházející z rodinného domu upozornili včera obyvatelé Polic u Valašského Meziříčí. Hasiči po uhašení požáru našli v domku ohořelé tělo.
   Poplach byl jednotce profesionálních hasičů ze stanice Valašské Meziříčí a jednotkám dobrovolných hasičů z obcí Police a Kelč vyhlášen v úterý 27. března ve 14.26. K požáru postupně vyjely tři cisternové vozy a jeden dopravní automobil. Jako první dorazila místní jednotka. Objekt byl velmi silně zakouřen. „Hasiči tak s využitím dýchacích přístrojů pronikli do zasažených prostor a pomocí vysokotlakého proudu požár bleskově zlikvidovali,“ řekl mluvčí HZS Zlínského kraje Pavel Řezníček. Ukázalo se, že hořelo pouze v jedné místnosti a oheň se dál nešířil. I když požár nebyl nikterak velký, následky měl tragické. Hasiči totiž následně v místnosti nalezli ohořelé tělo muže. Obětí se stal devětapadesátiletý místní muž, který v domě bydlel. Podle informací TV Nova začalo hořet od cigarety. Muž měl ležel na posteli či gauči, kouřit a poté usnout.
   Na místo se dostavili i kriminalisté. „Bylo zahájeno společné šetření hasičů a policie, které má objasnit přesné okolnosti a příčiny vzniku tragické události,“ dodal Řezníček.
ECHO Valašska