Tragický střet dvou cyklistů na cyklostezce u Zubří
Tragický střet dvou cyklistů na cyklostezce u Zubří

Zubří (lj, red.) Tragické následky měla srážka dvou cyklistů ve čtvrtek 2. srpna na cyklostezce Bečva u Zubří. Jednapadesátiletý muž svým zraněním na druhý den podlehl.
   K nehodě došlo o půl sedmé večer. „Cyklista jel ve směru od Rožnova p. R. k obci Zubří. Přejel přes dřevěný most, pak ale nezvládl průjezd ostrou levotočivou zatáčkou a přejel do protisměru, kde narazil do protijedoucí třiadvacetileté cyklistky. Muž, který neměl na hlavě přilbu, upadl po střetu na komunikaci, kde zůstal ležet v bezvědomí. S těžkým poraněním hlavy byl převezen vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Ostravě, kde na následky zranění druhý den zemřel. Mladá žena utrpěla po střetu drobné zranění, které jí ošetřili ve valašskomeziříčské nemocnici,“ uvedla mluvčí policie Zlín Lenka Javorková. Dechová zkouška u ženy byla negativní, zda byl pod vlivem cyklista není známo. „Zda byl pod vlivem alkoholu cyklista, budeme vědět až z výsledků odběru krve. Z dosavadního šetření ale vyplývá, že cyklista mohl být při jízdě alkoholem ovlivněn. Dopravní policisté nehodu na místě zadokumentovali a předali ji k dalšímu prověřování vsetínským kriminalistům,“ dodala Javorková.
   Od začátku roku eviduje policie ve Zlínském kraji podle předběžných statistik celkem 197 dopravních nehod s účastí cyklistů, za stejné období loňského roku se stalo 174 nehod. Tři cyklisté při nehodách zemřeli (vloni také 3), 21 cyklistů se zranilo těžce (vloni 26) a 154 lehce (vloni 136). Celkem 56 cyklistů bylo v době dopravní nehody pod vlivem alkoholu.
Co se týká zavinění, tak letos cyklisté zavinili 133 nehod (téměř 70 %), z toho ve 49 případech byli pod vlivem alkoholu.
   Smrtelná nehoda na cyklostezce u Zubří je letošní 15. smrtelnou dopravní nehodou ve Zlínském kraji.
ECHO Valašska