Tlačenice a panika na halloweenské party ve Slušovicích. Výsledkem je osm zraněných
Tlačenice a panika na halloweenské party ve Slušovicích. Výsledkem je osm zraněných
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Zlínský kraj – Tlačenice na schodišti během sobotní Halloweenské párty v Music clubu Sud ve Slušovicích si vyžádala zranění osmi mladých lidí ve věku od 15 do 20 let. Událost prověřují zlínští kriminalisté, kteří současně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Viníkovi hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na čtyři roky.

„Složky integrovaného záchranného systému odvezly z místa události osm zraněných. Rozsah jejich zranění se výrazně lišil – od intoxikace alkoholem, bezvědomí po crush syndrom (stav po dlouhodobém stlačení těla). V podstatě se nacházeli v ohrožení života,“ uvedl mluvčí krajské záchranné služby Jakub Omelka. Konkrétně se jednalo o tři pacienty mužského pohlaví a pět pacientek ženského pohlaví.

K události došlo v sobotu před půlnocí na schodišti před vstupem na diskotéku. „Vzhledem k vysokému počtu návštěvníků, kteří se nemohli dostat dovnitř ani ven, došlo na schodišti k přelidnění, panice a následně ke zranění několika mladých lidí,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

V neděli bylo aktuálně hospitalizováno pět návštěvníků diskotéky. „Všichni jsou nezletilí. Jeden z nich je v těžkém stavu, tři ve středně těžkém stavu a jeden na pozorování,“ uvedla mluvčí Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně Dana Lipovská. Lékaři ambulantně ošetřili ještě jednu zletilou osobu, kterou poté propustili domů. U některých nezletilých návštěvníků převezených do nemocnice lékaři diagnostikovali lehkou intoxikaci alkoholem.

Na místě zasahovali policisté z několika obvodních oddělení, policisté z pohotovostního a eskortního oddělení a hasiči. První tísňový hovor na linku 155 zaznamenalo Zdravotnické operační středisko v sobotu ve 23:27. Akce byla ukončena v neděli ve dvě hodiny v noci.

Kriminalisté vyhodnocují jednotlivé získané informace a také kamerové záznamy od účastníků diskotéky ve Slušovicích, které jim během neděle poskytli. V této souvislosti také žádají o pomoc veřejnost. „Pokud nám návštěvníci diskotéky mohou poskytnout bližší informace k incidentu nebo kamerové záznamy z průběhu události, ať se ozvou na linku tísňového volání policie - 158,“ dodala Kozumplíková. Kriminalisté vyzývají další zraněné návštěvníky diskotéky, kteří nevyhledali lékařské ošetření na místě nešťastné události, ale až s odstupem času, aby se ozvali na linku tísňového volání policie (158).

ev