Alkohol konzumovali řidiči i cyklista
Alkohol konzumovali řidiči i cyklista
Ilustrační foto

Zlínský kraj – V pátek 28. října poblíž obce Žítková zastavila policejní hlídka notně opilého řidiče vozidla značky Škoda Octavia. Krátce po třetí hodině odpoledne muž nadýchal 2,6 promile alkoholu. Navíc hlídka zjistila, že má uložen zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do poloviny roku 2024. Muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Na takové jednání zákon pamatuje až dvouletým vězením.

Alkoholu se nevyhýbal ani cyklista, který v sobotu večer brázdil silnice mezi Bojkovicemi a Krhovem. Muž doslova jezdil od krajnice ke krajnici a navíc bez osvětlení. Nakonec tuto nebezpečnou jízdu nezvládl a sjel do příkopu, kde se rozhodl, že si musí po takové náročné činnosti odpočinout. Pokračovat dál už naštěstí nestihl. Přivolaní policisté u něj provedli dechovou zkoušku s výsledkem 3,52 promile. Opilý cyklista přiznal, že celý pátek a sobotu propil s kamarádem. Muž bude muset celou situaci vysvětlit i před přestupkovou komisí. A ještě mu hrozí tučná pokuta.

V neděli navečer nadýchal 0,39 promile alkoholu mladý muž za volantem vozidla BMW. Stalo se tak v Uherském Hradišti. Policisté navíc z dostupné evidence zjistili, že má platnou blokaci řidičského oprávnění a u vozidla je od konce srpna propadlá technická kontrola. Ani on se nevyhne řízení před přestupkovou komisí.

por. Bc. Milena Šabatová, Policie ČR Zlín