Téměř šedesát podnapilých řidičů. Akce zaměřené na alkohol budou pokračovat
Téměř šedesát podnapilých řidičů. Akce zaměřené na alkohol budou pokračovat
Ilustrační foto foto: Vladimir Mucibabic

Zlínský kraj – Celkem šedesát řidičů pod vlivem alkoholu nebo drog přistihli policisté v našem kraji za tři dny - od minulého pátku 18. června do neděle. Jedná se o dvojnásobný počet podnapilých řidičů oproti uplynulým víkendům spojeným s pátkem, kdy se počet pohyboval běžně kolem třiceti.
   V pátek probíhaly kontroly v rámci celorepublikové akce zaměřené na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek. Policisté od čtyř hodin rána do půlnoci zkontrolovali v našem kraji 3 048 vozidel a zjistili 116 dopravních přestupků. Kromě 21 řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu, dalších 25 řidičů překročilo rychlost jízdy. Celkem 18 řidičů nebylo za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem a dalších 6 řidičů řešili policisté kvůli nevyhovujícímu technickému stavu. Během soboty a neděle se jednalo o standardní silniční kontroly, které probíhaly napříč Zlínským krajem. Mezi šedesáti zastavenými řidiči bylo 40 řidičů, kteří nadýchali do jednoho promile, 3 řidiči měli v dechu více než jedno promile, dále 11 podnapilých cyklistů a 6 řidičů pod vlivem drog. Nejvíce řidičů, kteří řídili pod vlivem alkoholu - 22, přistihli policisté na Zlínsku, nejméně pak na Uherskohradišťsku – 4 řidiči.
   Kontroly na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a drog budou pokračovat i v nadcházejících dnech, týdnech a měsících. Řidiči musí počítat s častějšími silničními kontrolami i v souvislosti se začátkem letních prázdnin.
mjr. Mgr. Lenka Javorková, Policie ČR Zlín