S téměř čtyřmi promile alkoholu si jel autem pro pivo
S téměř čtyřmi promile alkoholu si jel autem pro pivo
Ilustrační foto

Zlínský kraj –V sobotu dopoledne překvapil návštěvníky čerpací stanice ve Zlíně řidič osobního vozidla Škoda Fabia, který po nekoordinované jízdě svůj vůz zastavil až po nárazu do vozidla Mitsubishi Outlander, jež stálo u stojanu na čerpání pohonných hmot. Řidič Fabie nadýchal téměř čtyři promile alkoholu.
   Spolujezdce ze stojícího vozidla Mitsubishi vyděsil náraz zezadu. Z Fabie, která do jeho vozu narazila, vystoupil řidič. Na první pohled bylo zjevné, že není v kondici, sotva se držel na nohou. Muž z Mitsubishi neváhal a zavolal na linku tísňového volání policie.
   Dechová zkouška ukázala u šestačtyřicetiletého řidiče Škody Fabia hodnotu téměř čtyři promile alkoholu. Muž policistům vysvětlil, že si jel s kamarádem jenom koupit další pivo. Policisté z dostupných evidencí zjistili, že přestože řídil, není držitelem řidičského průkazu a vozidlo, v němž jel, nemá platnou technickou kontrolu. Škoda na obou vozidlech činí asi dvacet tisíc korun.
   Podnapilý řidič měl v minulosti zakázáno řízení již sedmkrát. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.
por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín