Telefonistka rekordmanka. To by nepobral ani primář Chocholoušek
Telefonistka rekordmanka. To by nepobral ani primář Chocholoušek
foto: Ilustrační foto.

Zlínský kraj - Tísňové linky bývají často zneužívané. V zásadě se dá říct, že volající se rekrutují ze tří základních skupin občanů. První tvoří přihlouplé a nevychované děti, druhou slabomyslní a jinak mentálně postižení lidé a třetí je tvořena retardovanými opilci.
   Měsíčně takových volání řeší policisté v kraji asi šest. „Tyto přestupky oznamujeme telekomunikačnímu úřadu, který může volajícím uložit ve správním řízení desetitisícové pokuty. Rekordmankou v počtu volání na linku 158 je žena ze Zlínska, která policistům volá opakovaně už několik měsíců oznámení, která se nezakládají na pravdě. Oznamuje napadení, vloupání do domu nebo příjezd členů vlády do domu. Policistům na operačním středisku nabízí ubytování, stravu i jiné služby. Občas někomu nabídne sňatek,“ uvedla tisková mluvčí zlínské policie Lenka Javorková.
   V loňském roce tato žena, evidentně patřící do druhé skupiny, volala z různých telefonních čísel na linku 158 celkem 5 912 krát! Policisté ji za přestupek oznámili Českému telekomunikačnímu úřadu desetkrát. To však na šílenou telefonistku evidentně nezabírá, protože jen v letošním lednu volala na 158 více jek 1 200 krát! Telekomunikační úřad ji za to uložil pokutu 200 tisíc korun. V zatěžování důležité linky ale nepřestala, i když snížila počet hovorů. V tomto případě by asi byla na místě internace v nějakém psychiatrickém zařízení.
   Některá oznámení na linku 158 bývají kuriozní. Jistý mladý muž se nechal svou milenkou dobrovolně připoutat k posteli v očekávání erotických radovánek. Místo toho ale milá odešla a milovníka nechala připoutaného. Mladík telefonoval, aby jej policisté přijeli vysvobodit, jelikož se jedná o policejní pouta. Když hlídka dorazila, zjistila, že se o policejní „klepeta“ nejedná a museli povolat hasiče... Mladík měl v dechu přes dvě promile.
   „Dalším úsměvným telefonátem bylo oznámení starší ženy, že v Ostravě na krasobruslení mají na zimním stadionu špatně vyvěšenou českou vlajku. Pohoršovala se, že bílá barva musí být při svislém pověšení vlevo a oni to mají naopak, tedy špatně. Žádá policisty, aby věc vyřešili,“ dodala policejní mluvčí.
ECHO Valašska