Barumka: Na řidiče čeká o víkendu několik dopravních omezení
Barumka: Na řidiče čeká o víkendu několik dopravních omezení
SAMSUNG DIGITAL CAMERA foto: Policie ČR

Zlínský kraj - V rámci bezpečnostního opatření na letošní Barum rally je již od úterý v permanenci několik desítek policistů. Ti dohlíží nejen na veřejný pořádek a bezpečnost návštěvníků soutěže, ale i na dodržování pravidel silničního provozu. V průběhu středeční fáze opatření jsme zaregistrovali 95 dopravních přestupků, z čehož drtivá většina, konkrétně 82 případů, se týkala překročení nejvyšší povolené rychlosti. Ze strany účastníků Barum rally byly zjištěny dva přestupky – v jednom případě špatný technický stav vozidla a ve druhém nesprávný způsob jízdy.
Páteční uzavírky a dopravní omezení
V pátek od 6:00 do 14:00 hodin se uskuteční tzv. shakedown a kvalifikační rychlostní zkouška. Ta se pojede mezi obcemi Komárov a Pohořelice. Lze předpokládat zvýšený provoz v okolních městech, zejména v Otrokovicích a Napajedlech.
   Poté se již veškerá pozornost přesune do centra Zlína, neboť právě zde se od 16:00 hodin uzavře okruh vymezený pro první rychlostní zkoušku celé soutěže. Vzhledem k velkému počtu diváků, uzavírkám a omezeným parkovacím možnostem doporučujeme návštěvníkům, aby svými vozidly nejezdili až do centra města, ale aby parkovali v okrajových částech Zlína a na městskou rychlostní zkoušku se vydali pěšky či městskou hromadnou dopravou. Předpokládané otevření uzavřených komunikací je v 1:00 hodin.
Sobotní rychlostní zkoušky
RZ Březová: projíždí obcemi Nové Dvory, Březová a Slušovice. Dopravní komplikace lze očekávat i v Hrobicích (uzavření trati v 6:46 hodin, otevření v 21:36 hodin).
RZ Semetín: projíždí mezi obcemi Vsetín, Semetín a Hošťálková (uzavření trati v 8:39 hodin, otevření v 22:29 hodin).
RZ Rajnochovice: projíždí mezi obcemi Hošťálková a Rajnochovice. Komplikace v dopravě lze očekávat i v Chvalčově (uzavření trati v 9:12 hodin, otevření v 23:02 hodin).
RZ Kudlovice: projíždí mezi obcemi Babice, Sušice, Kudlovice, Traplice, Košíky, Jankovice, Bunč a Kostelany (uzavření trati v 11:45 hodin, otevření v 23:45 hodin).
Nedělní rychlostní zkoušky
RZ Halenkovice: projíždí mezi obcemi Halenkovice, Žlutava a Bělov. Komplikace v dopravě lze očekávat i v Napajedlech (uzavření trati v 6:43 hodin, otevření v 16:45 hodin).
RZ Maják: projíždí na úseku mezi Zlínem – Malenovice a Zlínem – Maják (uzavření trati v 6:26 hodin, otevření v 17:28 hodin).
RZ Kašava: projíždí mezi obcemi Všemina, Trnava, Podkopná Lhota, Kašava, Držková, Vlčková a Lukov (uzavření trati v 8:14 hodin, otevření v 18:16 hodin).
   Hustý provoz a dopravní komplikace mohou v neděli po 16. hodině nastat i v centru Zlína, neboť se zde (konkrétně na náměstí Míru) uskuteční slavnostní vyhlášení vítězů letošní Barum rally.
974 666 555 - speciální linka pro veřejnost
Dopravní informace
Informace o uzavírkách
Informace o aktuální dopravní situaci
Informace o objízdných trasách
nprap. Petr Jaroš, Policie ČR Zlín