Společné česko-slovenské hlídky: Policie v příhraničí zůstává
Společné česko-slovenské hlídky: Policie v příhraničí zůstává
foto: Policie ČR Zlín

Valašsko – I po skončení znovuzavedení ochrany na státní hranici se Slovenskem v příhraničí zůstáváme. V blízkosti bývalých hraničních přechodů provádíme namátkové kontroly vozidel a dále realizujeme zvýšený dohled na tzv. „zelené hranici“. Výkon služby tu navíc bude probíhat formou společných česko-slovenských hlídek.

Dnes dopoledne se na bývalém hraničním přechodu ve Starém Hrozenkově při zahájení výkonu služby česko-slovenských hlídek setkali policejní náměstci – náměstek ředitele Krajského ředitelství policie Zlínského kraje pro vnější službu plk. Mgr. Bohdan Varyš a náměstek ředitele Krajského ředitelství policejního sboru v Trenčíně pplk. Mgr. L’ubomír Vavruš. Potvrdili tak svoji předchozí domluvu o fungování spolupráce při ochraně příhraničí. Cílem této spolupráce je potírání nelegální tranzitní migrace.

Aktuálně prezentovanou součinnost mezi českou a slovenskou policií nelze označovat za ojedinělou, neboť ji v různých formách provádíme již dlouhodobě. A netýká se pouze problematiky tzv. nelegální migrace, ale mimo jiné i majetkové či násilné trestné činnosti přesahující hranici mezi oběma státy.

mjr. Mgr. Simona Kyšnerová, Policie ČR Zlín