S vidinou bohatství přišel o úspory. Naletěl „finanční poradkyni“
S vidinou bohatství přišel o úspory. Naletěl „finanční poradkyni“
foto: pinterest.com

Zlínský kraj – Začátkem listopadu kontaktovala muže z Kroměřížska neznámá žena, která se představila jako finanční poradkyně. Slibovala mu velký výnos při obchodu s kryptoměnou. Pod vidinou výdělku jí nic netušící muž umožnil vzdálený přístup ke svému počítači, kde jí odsouhlasil počáteční vklad a další investiční převody. Nyní mohla šejdířka hospodařit s vylákanými penězi a nakupovat kryptoměnu. Podstrčené grafy o zhodnocení jeho doposud vložených peněz přesvědčily muže natolik, že souhlasil s navýšením vkladu. Když si chtěl však své peníze vybrat, domnělá finanční poradkyně mu sdělila, že musí zaplatit vysoký poplatek za výběr. V tuto chvíli si teprve uvědomil, že ho podvedla a na konci ledna se obrátil na policii. Šedesátiletý muž tak přišel svou neopatrností o dvě stě padesát tisíc korun.

Pachatelka se tímto jednáním dopustila trestného činu podvod a neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací, za což jí hrozí až pět let za mřížemi.

Ať už na internetu investujete, nakupujete či prodáváte, buďte velmi opatrní a své finanční transakce si pečlivě rozmyslete! Nikdy nikomu nesdělujte citlivé údaje z platební karty, osobních dokladů a už vůbec si na rady cizích lidí nestahujte do mobilních telefonů a počítačů různé aplikace. Chraňte si své úspory!

por. Radomír Šiška, DiS., Policie ČR Zlín