Rozsáhlý požár kamionu zablokoval silnici za Horní Bečvou ve směru na Slovensko
Rozsáhlý požár kamionu zablokoval silnici za Horní Bečvou ve směru na Slovensko
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje, Policie ČR

Horní Bečva – K havárii kamionu došlo v úterý 20. července odpoledne na silnici I/35 v katastru Horní Bečvy ve směru na Slovensko. Náklaďák převážející klády se převrátil na bok a začal hořet.
Hasiči přijali informaci o požáru v 15:37 hodin. „Protože zde bylo podezření na zaklíněnou osobu, k události byly vyslány profesionální jednotky ze stanic Valašské Meziříčí a Zlín s cisternami a technickým kontejnerem a posilové jednotky z obcí Rožnov pod Radhoštěm, Horní Bečva a Hutisko-Solanec,“ informoval tiskový mluvčí hasičů Pavel Řezníček.
   „Nákladní auto zablokovalo oba jízdní pruhy, silnice je zcela neprůjezdná. Provoz odkláníme mimo místo nehody. Řidič vyvázl bez zranění,“ sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Informace o zaklíněné osobě se nepotvrdily, řidič vyvázl bez zranění. „Hasiči okamžitě zajistili místo události a pomocí několika proudů požár lokalizovali a likvidovali. V nedalekém potoce se naštěstí nepotvrdil žádný únik provozních kapalin, hasiči však z preventivních důvodů nainstalovali nornou stěnu,“ dodal Řezníček.
   Proč souprava narazila do svodidel a převrátila se je nyní předmětem vyšetřování.
ECHO Valašska