Požár pole zaměstnal sedm jednotek hasičů
Požár pole zaměstnal sedm jednotek hasičů
OLYMPUS DIGITAL CAMERA foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Zlínský kraj – V pondělí 19.7. v 17:08 hodin přijali hasiči informaci o požáru sklízeného pole v Kroměříži-Těšnovicích. K události postupně vyjelo celkem osm cisteren profesionálních i dobrovolných hasičů.
   Ihned po příjezdu prvních jednotek byly s ohledem na rozsah události okamžitě povolány další jednotky s cisternami a vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. Postupně se tak na místo dostavili profesionální hasiči z Kroměříže a Otrokovic, a jednotky dobrovolných hasičů obcí Kroměříž, Kvasice, Tlumačov, Šelešovice a Rataje. K události se dostavil také velící důstojník směny ze Zlína.
   Prioritně se hasiči zaměřili na ochranu ještě neposečených částí pole a postupně prováděli lokalizaci zasažené slámy. Po příjezdu traktoru bylo požářiště oboráno a dohašeno. V 18:10 hodin ohlásil velitel zásahu celkovou likvidaci požáru.
   Po příjezdu vyšetřovatele hasičů bylo upřesněno, že požár zasáhl plochu asi 7 ha. Škody, ve výši předběžně 60 tisíc korun, byly způsobeny především na slámě, protože díky rychlému zásahu se podařilo nesklizenou část uchránit.
kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje