Řídili a bourali pod vlivem alkoholu
Řídili a bourali pod vlivem alkoholu
Ilustrační foto

Valašsko - Ve čtvrtek krátce před sedmnáctou hodinou se ve Valašském Meziříčí stala dopravní nehoda osobního automobilu. Sedmatřicetiletý řidič jedoucí ve směru od obce Krhová havaroval mimo komunikaci. Z příkopy vyšel nezraněn, ale dechová zkouška prokázala, že před jízdou požil alkohol. Nadýchal 1.4 promile alkoholu. Materiální škoda byla předběžně odhadnuta na více než padesát tisíc korun.
   Prvního ledna dopoledne zastavila policejní hlídka nedaleko Pusteven osobní automobil, jehož řidič řídil pod vlivem alkoholu. Krátce před desátou hodinou nadýchal dvaatřicetiletý muž 1,9 promile alkoholu.
  Ve stejný den, ale krátce před třiadvacátou hodinou havaroval v katastru obce Velké Karlovice osobní automobil, jehož třiadvacetiletá řidička na zledovatělé silnici dostala smyk, vyjela mimo komunikaci a zadní částí automobilu narazila do stromu. Havárie se obešla bez zranění, materiální škoda byla předběžně odhadnuta na půl milionu korun. Dechová zkouška na alkohol byla i v tomto případě pozitivní s výsledkem 1,55 promile.
   Řidiči i řidička jsou nyní podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jim hrozí až jednoletý potažmo tříletý trest odnětí svobody.
nprap. Petr Jaroš, Policie ČR Zlín