K požáru haly ve Vsetíně vyjely čtyři jednotky hasičů
K požáru haly ve Vsetíně vyjely čtyři jednotky hasičů
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Vsetín - V pondělí 4. ledna došlo v časných ranních hodinách k požáru haly ve Vsetíně. Hlášení o požáru uskladněného dřeva za restaurací na ulici U Křivačkárny ve Vsetíně přijali hasiči v 02:34 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotkám profesionálních hasičů z požární stanice Vsetín a jednotkám sboru dobrovolných hasičů obcí Vsetín, Jablůnka a Valašská Polanka. Hasiči k požáru vyjeli s celkem sedmi automobilovými cisternami.
   Průzkumem hasiči zjistili, že hoří dřevěný objekt skladovací haly a hrozí přenesení požáru na sousední objekt s několika provozy. Vzdálenost mezi oběma halami je asi dva metry. U hořící skladové haly hořela i skládka dřevěných odřezků. K hašení hořící haly a skládky i k ochlazování sousední budovy hasiči v dýchacích přístrojích nasadili 2 útočné proudy C a jeden vysokotlaký proud vody. Část skladové haly je zborcená.
   Na místě požáru zasahovala i Policie České republiky, za jejíž asistence museli hasiči v době požáru vniknout do sousedního objektu. K požáru přijel vyšetřovatel hasičů.
Příčina požáru i výše škody není prozatím známa. Při požáru nedošlo k zranění osob.
   Požár byl uhašen v 4:56 hodin. Místo požáru ohledal i psovod se psem na vyhledávání akcelerantů hoření. Prokázání příčiny vzniku požáru tak zůstává ve společném šetření hasičů a Policie České republiky.
   Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 500 000 korun. Uchráněné hodnoty byly určeny v předběžné výši tři miliony korun.
nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje