Řidič vjel s osobním autem pod vlak
Řidič vjel s osobním autem pod vlak
foto: Policie ČR Vsetín

Huslenky - Ve čtvrtek 4. dubna odpoledne došlo v obci Huslenky ke střetu osobního vozidla a osobní vlakové soupravy v prostoru železničního přejezdu. Řidič osobního auta utrpěl lehké zranění, ve vlaku nebyl nikdo zraněn. Škoda přesáhla dvě stě tisíc korun.
   Dvacetiletý muž ze Vsetínska včera krátce pod druhé hodině odpoledne jel s osobním autem Honda obcí Huslenky. Blížil se k železničnímu přejezdu. Na železniční přejezd vjel, i když zabezpečovací zařízení přejezdu blikalo červeně a dávalo akustické signály. K přejezdu se blížila i osobní vlaková souprava ze směru od Vsetína. Došlo ke střetu vlaku a osobáku. Přední část vlaku narazila do zadní části auta. Vlak auto zachytil, několik metrů tlačil a nakonec auto zůstalo zaklíněno mezi vlakem a zábradlím železničního mostku.
   Při dopravní nehodě byl lehce zraněn řidič osobního auta. Ve vlaku nebyl zraněn nikdo ani z obsluhy ani z šesti desítek cestujících. Policisté provedli dechové zkoušky u řidiče i strojvůdce. Obě byly negativní. Škoda na vozidle činí šedesát tisíc korun, na vlaku je to sto padesát tisíc korun a na dalším zařízení dráhy dvacet tisíc korun.
   Po dobu vyšetřování byl provoz na trati zastaven. K obnově provozu došlo před šestou hodinou večer. Policisté a kriminalisté nadále zjišťují okolnosti této události.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín