Projela na červenou, ujížděla policistům. Ohrozila chodce, řidičák neměla
Projela na červenou, ujížděla policistům. Ohrozila chodce, řidičák neměla
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Ve čtvrtek zažili policisté z obvodního oddělení ve Zlíně perný večer, když jim ulicemi Bartošovy čtvrti ve Zlíně ujížděla řidička osobního vozidla Audi, která nezastavila na červený světelný signál na semaforu. Svou bezohlednou jízdou ohrozila několik chodců a nakonec kvůli nepojízdnému vozidlu zastavila v protisměru.

Řidičky si všimli policisté v 18.30 hodin na tř. T. Bati, když nezareagovala na červený signál na semaforu a pokračovala v jízdě dál. Policisté se za řidičkou vydali a chtěli ji zastavit za pomoci výstražných znamení na vozidle. Ta ovšem na výzvy k zastavení nereagovala, vysokou rychlostí pokračovala v bezohledné jízdě ulicemi Bartošovy čtvrti a jejího okolí. V mírné zatáčce nezvládla řízení, vjela do protisměru a najela na obrubník a na chodník, kde se zrcátkem střetla s procházející seniorkou. Při jízdě ohrozila další dvě chodkyně, ty ovšem stačily před jedoucím vozidlem uskočit. Její jízda skončila po proražení pneumatik na ulici Broučkova.

Dechová zkouška u sedmadvacetileté řidičky byla negativní, zkoušku na přítomnost drog odmítla a odmítla také lékařské vyšetření na zjištění požití drog před jízdou. Řidička policistům nepředložila řidičský průkaz, ti zjistili, že jí ho zadrželi koncem února kolegové, protože měla pozitivní test na požití drog před jízdu a lékařské vyšetření tehdy také odmítla.

Na vozidle vznikla při nehodě škoda ve výši padesát tisíc korun. Trestně právní kvalifikace bude upřesněna po prověření veškerých okolností, které s jednáním řidičky souvisí. Událost šetří zlínští dopravní policisté.

Za odmítnutí lékařského vyšetření hrozí řidičce až dvouletý zákaz řízení a pokuta do výše padesát tisíc korun.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín