Kruhovým objezdem projel rovně. V krvi měl dvě promile
Kruhovým objezdem projel rovně. V krvi měl dvě promile
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – V pondělí ve dvě hodiny ráno došlo v Otrokovicích na kruhovém objezdu na ulici Letiště k havárii osobního vozidla Hyundai osmatřicetiletého řidiče, který v silně podnapilém stavu zřejmě nezahlédl kruhový objezd a projel jím rovně přes travnatou plochu. Přitom narazil nejprve do dopravní značky, poté do oplocení pozemku a nakonec se s vozidlem převrátil na bok.

Dechová zkouška u řidiče ukázala hodnotu 1,79 promile alkoholu. Řidič policistům potvrdil, že alkohol pil v době od šesti do osmi hodin večer.

Při kontrole řidič nepředložil doklady od vozidla ani řidičský průkaz. Policisté v dostupných evidencích zjistili, že vozidlo je technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích, platnost technické prohlídky skončila před více než měsícem.

Řidiče odvezli záchranáři do nemocnice, rozsah jeho zranění zatím není jasný. Škodu, která v souvislosti s havárií vznikla, policisté vyčíslili na pětapadesát tisíc korun.

Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, peněžitý trest nebo zákaz řízení motorového vozidla.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín