Prodávala knihu za 500 korun, málem přišla o 300 tisíc
Prodávala knihu za 500 korun, málem přišla o 300 tisíc
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Policisté z oddělení hospodářské kriminality ve Zlíně prověřují další případ podvodu prostřednictvím internetového bankovnictví a prodejní aplikace Vinted. Tentokrát má ale pokus o podvod šťastný konec. Žena stihla veškeré pokusy o sjednání úvěrů stornovat a zablokovat si svůj účet ještě předtím, než jí finance z účtu odešly.

Tentokrát prodávala jednadvacetiletá žena ze Zlínska knihu za 500 korun. Zájemkyně jí zaslala odkaz k internetovému bankovnictví, kde se měla žena přihlásit prostřednictvím svých přihlašovacích údajů a poté postupně pomocí zaslaných kódů. Žena všechny kódy potvrdila. Záhy jí ovšem na email přišlo potvrzení z banky o sjednání dvou úvěrů. Žena neváhala a okamžitě zablokovala svůj bankovní účet. Při následné návštěvě banky zjistila, že si někdo jejím jménem sjednal další bankovní účet, kam si převedl finanční prostředky ze dvou sjednaných úvěrů v celkové výši 303 tisíc korun a o sjednání dalšího úvěru se pokusil.

VAROVÁNÍ:

Pokud něco PRODÁVÁTE, není důvod přihlašovat se do vašeho internetového bankovnictví.

NIKDY se nepřihlašujte do svého účtu prostřednictvím zaslaných odkazů od jiných osob! Tito lidé si načtou vaše přihlašovací údaje a mají volný přístup k vašim financím.

Když už tuto chybu uděláte, co nejdříve zablokujte svůj účet, aby peníze nestihly z bankovního účtu odejít.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín