Prodával pervitin, teď mu hrozí pět let v base
Prodával pervitin, teď mu hrozí pět let v base
Za prodej "perníku" může dealer nafasovat až pět let v chládku. foto: Ilustrační foto

Vsetínsko - Kriminalisté obvinili minulý týden třicetiletého muže ze Vsetínska z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Muž prodával pervitin. Nyní mu hrozí až pětileté vězení.
   Kriminalistům se podařilo spojit osobu třicetiletého muže ze Vsetínska s prodejem pervitinu. Zjistili, že už průběhu let 2014 a 2015 prodal šestadvacetiletému muži ze Vsetína v několika desítkách případů dávku pervitinu. Dávka činila 0,2 gramu.
   Dále zjistili, že obchody uskutečňoval i v následujících letech a to na různých místech okresu Vsetín. Dávky o hmotnosti 0,2 – 1 gram prodal v pěti případech dvaadvacetileté ženě ze Vsetína. Čilejší obchody měl s pětatřicetiletým Vsetíňanem, kdy ve třiceti případech šlo o dávky 0,5 nebo 1 gram.
   V některých případech šlo o větší dodávky. Jednalo se o loňský rok. Jednatřicetiletému muži ze Vsetína prodal ve dvou případech dávku obsahující 10 gramů pervitinu. U druhého jednatřicetiletého muže ze Vsetína to bylo ještě více. Ve třech případech se jednalo taktéž o desetigramovou dávku a ve dvou případech šlo o dávku patnáctigramovou. V průměru prodával gram pervitinu za tisícovku. Kriminalisté zjistili, že muž pervitin nevyráběl, ale nakupoval jej na různých místech Moravy.
   Muž si minulý týden vyslechl obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. U soudu mu hrozí až pětiletý trest vězení. Kriminalisté se nadále případu věnují.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín