Pro těžce popáleného muže přiletěl vrtulník
Pro těžce popáleného muže přiletěl vrtulník
Pro popáleného muže musel přiletět vrtulník. foto: HZS ZK

Valašská Bystřice - K hořící stodole museli v pondělí o půl páté ráno spěchat hasiči z Valašského Meziříčí, Valašské Bystřice a Rožnova. Muž pokoušející se zachránit před ohněm dvě auta utrpěl těžké popáleniny.
   Po příjezdu hasičů s pěti cisternami byla celá stodola o velikosti okolo 5x6 metrů v plamenech. Na místě se rovněž nacházel muž snažící se přeparkovat dvě vozidla stojící v těsné blízkosti stodoly. Vzňalo se na něm oblečení a utrpěl těžké popáleniny v dolní části těla. První pomoc mu poskytli záchranáři, kteří poraněnému, vzhledem k rozáhlejším popáleninám, museli přivolat vrtulník. „Hasiči nasvítili místo pro přistání vrtulníku a poté pomohli s přesunem zraněného k samotnému vrtulníku, který muže transportoval do popáleninového centra. Po lokalizaci požáru hasiči postupně rozebírali části stodoly a dohašovali skrytá ohniska,“ sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.
   Stodola včetně věcí v ní uskladněných lehla popelem. Jednalo se např. o motorky, televizi, lednici, přímotop apod. Plameny pohltily také dvě výše zmíněné auta. Majitel celkovou škodu předběžně vyčíslil na dvě stě tisíc korun.
   „Krátce před sedmou hodinou ranní se vrátily dvě jednotky zpět na své základny. Na místě požáru zůstala místní jednotka dobrovolných hasičů z Valašské Bystřice, která celé dopoledne bude provádět dohled nad místem požáru. Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů, který nyní šetří příčinu požáru,“ uzavřela mluvčí hasičů.
ECHO Valašska