Při čelním střetu dvou osobních aut utrpěla jedna řidička lehké zranění
Při čelním střetu dvou osobních aut utrpěla jedna řidička lehké zranění
foto: Policie ČR Vsetín

Halenkov - Ve středu 30. ledna dopoledne došlo v obci Halenkov k čelnímu střetu dvou osobních vozidel. Jedna z řidiček utrpěla lehké zranění. Škoda činí sto tisíc korun.
   Některé silnice jsou pokryty vrstvou uježděného sněhu ošetřené inertním posypem. Právě na takové včera dopoledne v obci Halenkov jela jednadvacetiletá řidička z Karlovicka se Škodou Fábií. Při projíždění pravotočivé zatáčky reagovala na přibližující se protijedoucí vozidlo Renault. Fábie se ale sklouzla do protisměru a došlo k čelnímu nárazu.
   Při nehodě byla lehce zraněna řidička Fábie a byla převezena na ošetření. Čtyřicetiletá řidička Renaultu z okresu Přerov ani její jednaosmdesátiletá spolujezdkyně zraněny nebyly. Policisté u obou řidiček provedli dechové zkoušky ke zjištění ovlivnění alkoholem. U obou byly zkoušky negativní. Škoda na Fábii je čtyřicet tisíc a na Renaultu šedesát tisíc korun.
   V tomto období je stav povrchu vozovek různý. Záleží například na druhu údržby, ale i místě, kudy silnice vede. Řidiči by měli předvídat a upravit rychlost své jízdy tak, aby měli možnost správně reagovat na případnou změnu v silničním provozu.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín