Při vloupání do auta zmizel notebook. V druhém případě tažný drak
 Při vloupání do auta zmizel notebook. V druhém případě tažný drak
Ilustrační foto

Val. Meziříčí, Dolní Bečva - Velmi podobný průběh měly dvě krádeže věcí ze zaparkovaných aut. V jednom případě zmizel notebook, v druhém tažný drak. Škoda přesáhla dvacet tisíc korun.
   V pondělí 28. ledna ráno v obci Dolní Bečva stačilo zloději třicet minut, aby se zmocnil notebooku zanechaného v autě. Auto Škoda Octavia bylo zaparkované nedaleko hlavního tahu obcí. Pachatel rozbil okýnko zadních levých dveří. Už mu nic nebránilo, aby ze zadního sedadla sebral batoh s notebookem a příslušenstvím. Firmě z Valašského Meziříčí vznikla škoda odcizením za deset tisíc korun a oprava poškozeného skla je odhadnuta na další čtyři tisíce korun.
   Podobný případ se stal i ve Valašském Meziříčí. Tady se stalo terčem zloděje vozidlo Volkswagen zaparkované na jednom ze sídlišť v neděli večer. V pondělí hodinu po poledni třicetiletý místní muž zjistil, že má na autě rozbité okýnko zadních levých dveří. K rozbití okna zloděj použil pravděpodobně dlažební kostku, která byla v autě nalezena. Zloděj si z auta odnesl tažného draka s bederním pásem v hodnotě šest tisíc korun. Škoda poškozením okýnka činí dva tisíce korun.
   Ponechané věci v autech jsou častým terčem zlodějů, kterým opravdu stačí okamžik, aby se takové věci zmocnili. Při odchodu doporučujeme cenné věci v autech nenechávat. U auta zkontrolovat zavření dveří a okýnek a auto uzamknout. I toto se oplatí zkontrolovat. Při zjištění vloupání informovat policii a do vozidla nevstupovat.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín