Před jízdou se posilnili alkoholem. Za víkend policie řešila bezmála tři desítky podnapilců
Před jízdou se posilnili alkoholem. Za víkend policie řešila bezmála tři desítky podnapilců
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Přijímat dostatečné množství tekutin je zvláště v horkých letních dnech velmi důležité. Někteří lidé si však pitný režim upravují po svém. Na cestách se tak poměrně často setkáváme i s řidiči, kteří deficit tekutin doplňují alkoholem. A právě tito nezodpovědní řidiči jsou hrozbou pro ty druhé, kteří pravidla na komunikacích dodržují. Také z tohoto důvodu provádíme na silnicích dopravně bezpečností akce. Snažíme se tak předcházet dopravním nehodám a jejich mnohdy fatálním následkům.

Během uplynulého víkendu jsme ve Zlínském kraji přistihli za volantem automobilu či na kole bezmála tři desítky řidičů, kteří se před jízdou posilnili alkoholem. Sedm z nich je podezřelých z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Nadýchali nad jedno promile alkoholu. Zbytek řidičů se dopustil přestupku. Přístroj u nich naměřil hodnotu do jednoho promile.

Rekordmanem, jenž řídil pod vlivem alkoholu, je řidič osobního automobilu, který dnes ráno nadýchal 2,95 promile. Hlídka na něj narazila ve Spytihněvi. Rovněž ženy usedaly za volant pod vlivem. Například řidička motorového vozidla v obci Břest v sobotu večer nadýchala 2,09 promile.

mjr. Mgr. Simona Kyšnerová, Policie ČR Zlín