Během víkendu policie zadržela přes 120 migrantů
Během víkendu policie zadržela přes 120 migrantů
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj, Valašsko – Během uplynulého víkendu zkontrolovaly policejní hlídky v blízkosti státní hranice se Slovenskou republikou více než 120 cizinců. Jednalo se převážně o běžence z Blízkého východu bez cestovního dokladu, kteří na našem území pobývali neoprávněně. K jednotlivým záchytům došlo mimo jiné v okolí Velkých Karlovic, Žítkové, Strání či Bojkovic.

Policisté poté migranty transportovali na služebnu cizinecké policie ve Zlíně k provedení dalších úkonů. Vzhledem k opravdu vysokému počtu zajištěných migrantů si velkou část z nich v rámci výpomoci následně převzali policisté z jiných krajů. Policisté následně mimo jiné ověřovali oprávněnost pobytu cizinců na našem území. Samotné pátrání po migrantech, jejich ostraha, eskorty na jednotlivá pracoviště cizinecké policie a další úkony si vyžádaly aktivní účast desítek policistů z řad cizinecké či pořádkové policie a nasazen byl i policejní vrtulník a dron.

Běženci budou po dobu procesních úkonů umístěni v zařízeních pro zajištění cizinců a následně budou v rámci readmisní dohody předáni státu, ze kterého do České republiky dorazili.

nprap. Petr Jaroš, Policie ČR Zlín