Požil slivovici a obvinil přítelkyni, že mu ukradla půl milionu
Požil slivovici a obvinil přítelkyni, že mu ukradla půl milionu
Ilustrační foto

Zlínský kraj – U některých oznámení, která policisté přijímají a kterými se musí zabývat, vyjde najevo, že si je oznamovatel vymyslel, případně nesdělil policistům celou pravdu. Tak tomu bylo i v případě trestního oznámení z minulého týdne.

Dvaasedmdesátiletý muž sdělil policistům, že při ranní prohlídce své garáže ve Zlíně, kde měl mimo jiné uschováno půl milionu korun, zjistil, že jeho celoživotní úspory chybí. Z krádeže podezíral svou o šest let mladší přítelkyni, s níž žije ve společné domácnosti. Dechová zkouška u muže ukázala hodnotu vyšší než dvě promile alkoholu.

Přítelkyně údajně okradeného muže policistům řekla, že muž určitě neměl úspory uschované v garáži a že mají občas spor ohledně financí, nicméně mu žádné peníze neodcizila.

Kriminalisté ohledali místo činu, odebrali stopy a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež s trestní sazbou až pět let odnětí svobody.

Hned následující den se ale muž probudil s čistou hlavou a přišel na policejní oddělení vysvětlit, že si předchozí den dal hned zrána několik čajů se slivovicí, což ovlivnilo jeho zdravý úsudek. Úspory našli společně s přítelkyní doma, žádné peníze se mu tedy neztratily. Své přítelkyni se omluvil.

Policisté tak případ krádeže odložili, protože se skutek nestal.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín