Loupežné přepadení za bílého dne. Recidivista oloupil servírku
Loupežné přepadení za bílého dne. Recidivista oloupil servírku
Číšnický flek se sedmi tisíci. foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Ve vazební věznici skončil v sobotu šestapadesátiletý muž žijící ve Zlíně, protože pár dní předtím za pomoci nože vyhrožoval servírce v pivnici ve Zlíně zabitím, pokud mu nedá peníze. Policisté muže záhy po činu vypátrali a převezli do policejní cely. Kriminalisté ho obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež, za který mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

Dvaatřicetiletá žena přišla ve čtvrtek odpoledne do pivnice, kde měla výjimečně vypomoct jako servírka. Kolem patnácté hodiny přišel host, který si objednal pivo. Když odešla do skladu vyměnit sud piva, najednou se tento host objevil za ní a chtěl jí pomoct. Žena pomoc odmítla, ale když se na muže znovu podívala, uviděla, že má v ruce nůž, jehož čepelí na ni míří. Řekl jí, ať mu dá všechny peníze nebo ji zabije. Žena si uvědomila, že se jedná o bývalého zaměstnance pivnice, dala mu číšnický flek s téměř sedmi tisíci korunami a dala mu také svůj mobilní telefon. Měla strach, že jí ublíží. Muž si objednal ještě panáka a z pivnice odešel. Žena požádala další hosty, kteří byli ve vedlejší místnosti a nic neviděli, aby zavolali policii.

Policisté prvosledové hlídky záhy zjistili, o koho se jedná, a podezřelého muže zadrželi poblíž místa, kde bydlel. U sebe měl nůž i číšnický flek s penězi. Skončil v policejní cele. Kriminalisté muže obvinili a podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby, který soudce akceptoval. Sedmkrát trestaného recidivistu převezli policisté v sobotu do vazební věznice.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín