Požár v podkroví správní budovy ve Viganticích
Požár v podkroví správní budovy ve Viganticích
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Vigantice – U požáru správní budovy v areálu zemědělského družstva ve Viganticích v okresu Vsetín zasahovalo v pondělí 5 jednotek hasičů. Kouř ze střechy zaznamenali kolem jedoucí řidiči, kteří nám požár ohlásili. Díky tomu nedošlo k větším škodám na majetku a hlavně k poškození zdraví ubytovaných zaměstnanců. Požár byl nahlášen v 3:38 hodin.

V podkroví objektu bylo ubytováno 5 osob. Podkrovní prostory nebyly zakouřeny. Osoby jsme museli vzbudit a vyvést z budovy.

Požár byl hlavně pod střešní krytinou, proto byla k uhašení využita výšková technika. K hašení byl použit i systém Cobra. Zasahovali jsme v dýchací technice.

Následně jsme rozebírali střešní plášť, termokamerou měřili teploty konstrukcí a dohašovali skrytá ohniska požáru.

Na místo požáru se dostavil řídící důstojník Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje územní odbor Vsetín.

Na místě byla Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. K zranění osob nedošlo. Příčina vzniku požáru zůstává v šetření hasičů.

U požáru zasahovaly jednotky Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje požární stanice Valašské Meziříčí, Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm a Sboru dobrovolných hasičů obcí Vigantice, Horní Bečva a Hutisko-Solanec.

Škoda vzniklá požárem byla určena v předběžné výši 50 000 korun. Byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 5 milionů korun.

nprap. Roman Žemlička, HZS Zlínského kraje