Policistům neutekl, ani neuplaval. Recidivista skončil ve vazbě
Policistům neutekl, ani neuplaval. Recidivista skončil ve vazbě
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Minulý pátek odpoledne zažili pár napjatých okamžiků kriminalisté a policisté z pohotovostního a eskortního oddělení při pronásledování muže podezřelého ze spáchání trestného činu výtržnictví. Muž chtěl policistům nejprve utéct a potom uplavat.

Recidivista měl podle informací kriminalistů přebývat v Napajedlech v přístřešku na neobydlených pozemcích, ale policisté ho na stanoveném místě nenašli. Vydali se proto k řece Moravě, kudy měl procházet. A skutečně muže uviděli na mostě přes řeku, jak míří směrem do centra Napajedel. Poté, co uniformované policisty spatřil, dal se na útěk. Muži zákona neváhali a vydali se za ním, zároveň se ho snažili zastavit za pomoci výzev. Muž přelezl zábradlí a skočil na cyklostezku, kde pokračoval v útěku. Když si všiml, že ho policisté dobíhají, zahodil do trávy svůj batoh a oblečený skočil do řeky, která mohla mít v tu dobu teplotu kolem 2° C.

Policisté muže vyzvali, aby z řeky vylezl, v důsledku skoku do studené řeky mu hrozil zdravotní problém. Muž se nejprve snažil policisty přesvědčit, aby si pro něj doplavali. Vylézt ven nechtěl a tvrdil, že nic neudělal. Ale teplota vody ho v řece dlouho neudržela a po pár okamžicích doplaval ke břehu, kde ho již policisté spoutali a předali kriminalistům k dalším úkonům.

Kriminalisté pětkrát trestanému recidivistovi sdělili podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, kterého se měl dopustit koncem února v Napajedlech, kdy měl hrubými výrazy i fyzicky napadnout prodavačku. Protože to nebyl jeho první prohřešek podobného druhu, podali kriminalisté státnímu zástupci návrh na uvalení vazby, který soudce okresního soudu akceptoval.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín