Požár lesního porostu v Janové. Plameny zasáhly vzrostlé stromy
Požár lesního porostu v Janové. Plameny zasáhly vzrostlé stromy
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Janová – V pátek 24. června o půl třetí odpoledne vyjeli profesionální hasiči ze Vsetína a dobrovolné jednotky z obcí Halenkov, Hovězí, Jablůnka, Janová, Valašská Polanka a Vsetín do obce Janová na Vsetínsku k hlášenému požáru lesa.

V těžko dostupném terénu se požár rychle šířil. Hasiči ihned zahájili hasební práce. Požár měli pod kontrolou až krátce před čtvrtou hodinou. Poté prolévali skrytá ohniska. Před půl šestou vyhlásil velitel zásahu likvidaci požáru a hasiči se postupně začali vracet zpět na své základny. Minimálně dalších pět hodin na místě zůstanou na dohlídku místní dobrovolní hasiči.

Na požářiště se dostavil také vyšetřovatel hasičů. Ten při ohledání zasaženého lesního porostu zjistil, že požár pravděpodobně vznikl rozděláním ohniště a jeho následným špatným uhašením. Ohniště poté vítr rozfoukal a způsobil lesní požár. V délce okolo 150 metrů jsou zasaženy vzrostlé stromy . Celkově je tak požárem zničena asi 1/3 hektaru zalesněného porostu. Škoda byla předběžně odhadnuta na 180 tisíc korun.

por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje