Požár haly v Zubří. Škoda přes 20 milionů
Požár haly v Zubří. Škoda přes 20 milionů
Zásah hasičů v Zubří. foto: HZS ZK

Zubří - Deset zásahových požárních vozů vyrazilo v pátek 15. června ráno. Hořelo v podnikové hale v Zubří. Oznámení o požáru obdržel operační důstojník o půl osmé ráno.
   Poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům ze stanice Valašské Meziříčí a dobrovolným hasičům z Rožnova pod Radhoštěm, Zubří, Hutiska – Solanec, Poličné a Zašové. Úplně první zasáhli podnikoví hasiči, kteří zjistili, že hoří v objektu válcovny, konkrétně stroj pro přípravu gumy. Zaměstnanci firmy byli již mimo budovu. Zásah komplikoval hustý dým a tak museli hasiči pracovat v dýchacítechnice a objekt průběžně odvětrávat. Další jednotky postupně odvětrávaly rozsáhlou patrovou budovu a prováděly průzkum místa události.
   „Po samotné likvidaci požáru a odvětrání zasažené budovy vedení společnosti předběžně vyčíslilo způsobenou škodu požárem na více než 20 miliónů korun,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Lucie Javoříková. Po odvětrání budovy se zaměstnanci mohli vrátit na svá místa. Na místě zůstali jen dobrovolní hasiči ze Zubří.
   Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů z Územního odboru Vsetín i krajský vyšetřovatel ze Zlína, kteří šetří příčinu vzniku požáru.
   „Díky včasnému zásahu podnikových hasičů se požár nerozšířil na okolní stroje. Uchráněné hodnyty byly odhadnuty na 100 miliónů korun,“ dodala mluvčí.
ECHO Valašska