Cizinec okradl ženu na meziříčském nádraží
Cizinec okradl ženu na meziříčském nádraží
Lump seniorce vytáhl peněženku z batohu. foto: Ilustrační foto.

Val. Meziříčí - Cizinec v pátek ve Valašském Meziříčí prodal seniorce kosmetiku. Potom ji okradl. Ještě týž den si převzal sdělení podezření pro trestný čin krádež.
   Dvaasedmdesátiletá žena z Valašského Meziříčí narazila v pátek ráno na vykutáleného zlodějíčka. Na vlakovém nádraží ve Valašském Meziříčí ji mladý muž oslovil se žádostí o peníze, aby mohl odcestovat. Jako protihodnotu nabídl kosmetiku. Obchod proběhl, paní uložila peněženku do batohu a oba se rozešli.
   Za chvíli ale seděli na stejné lavičce na nádraží, zády k sobě. Po chvíli mladý muž spěšně odešel. Seniorku napadlo zkontrolovat si peněženku v batohu. Batoh otevřený, peněženka s několika stovkami a doklady pryč. Žena se za mužem vydala a za chvíli jej v podchodu nádraží objevila i s peněženkou. Muž paní peněženku dal a rychle ji opustil. Po kontrole peněženky seniorka zjistila, že ji chybí všechny bankovky, a to v hodnotě tři sta korun, i platební karta. Muže viděla rychle se vzdalovat od nádraží. Zavolala policii.
   Valašskomeziříčtí policisté společně se seniorkou muže po chvíli našli a ten skončil na policejní služebně. Policisté zjistili, že se jedná o osmadvacetiletého cizince. Dále zjistili, že za majetkovou trestnou činnost byl v minulosti potrestán. Muž policistům doznal, že z peněženky odcizil peníze a platební kartu.
   Ještě v páteční dopoledne si cizinec převzal sdělení podezření pro trestný čin krádež. Za tento přečin lze podle trestního zákoníku uložit trest až tříletého vězení.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín