Policisté naměřili řidiči mimo obec 169km/h v obci 90km/h
Policisté naměřili řidiči mimo obec 169km/h v obci 90km/h
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj - Dopravní policisté ve Zlínském kraji i přes nouzový stav v zemi stále kontrolují dodržování pravidel silničního provozu. Od pátku do neděle zjistili napříč našim krajem přes padesát řidičů, kteří překročili povolenou rychlost jak v obci, tak mimo obec. Ve většině případů řidiče nezastavovali a přestupky oznámí správnímu orgánu. Z uvedeného počtu zjištěných přestupků se v šesti případech jednalo o překročení rychlosti ze strany řidičů motocyklu.
   Nejvyšší rychlost mimo obec naměřili uherskohradiští policisté v pátek nad ránem na silnici I/50 u Kunovic na Uherskohradišťsku, kde jel řidič rychlostí 169 km/h. Nejvyšší překročení v obci zjistili vsetínští dopravní policisté v sobotu o půl páté odpoledne v Novém Hrozenkově. Řidiči v toyotě tam naměřili rychlost 90 km/h. Oběma řidičům hrozí ve správním řízení stejná sankce.
  Pokud řidič překročí rychlost v obci o 40 km/h a více nebo mimo obec o 50km/h a více hrozí mu ve správním řízení pokuta ve výši 5 – 10 tisíc korun a zákaz řízení na 6 měsíců až 1 rok.
Kontroly zaměřené na dodržování pravidel silničního provozu budou v našem kraji nadále pokračovat.
mjr. Mgr. Lenka Javorková, mluvčí policie ČR Zlín