Policie zadržela v Rožnově dealerku pervitinu
Policie zadržela v Rožnově dealerku pervitinu
foto: Policie ČR Vsetín

Rožnov - Sedmadvacetiletou dealerku pervitinu zadrželi na konci dubna kriminalisté v Rožnově p.R. Drogu prodávala od roku 2017 nejen na Valašsku, ale i v okrese Nový Jičín.
   Kriminalisté na případu pracovali několik měsíců. V okamžiku dopadení měla u sebe několik sáčků a plastovou dózu s téměř deseti gramy pervitinu, digitální váhu a použité injekční stříkačky. Vyšetřování ukázalo, že dealerka zásobovala více jak deset odběratelů. „Ti nakupovali v různých frekvencích od nepravidelných odběrů až po téměř každodenní obchody. Množství pervitinu při jednotlivých odběrech se pohybovalo od několika desetin gramu až po pět gramů. Cena se pohybovala do jedna a půl tisíce korun za gram,“ uvedl tiskový mluvčí policie Vladislav Malcharczik.
Kriminalisté zahájili trestní stíhání této ženy pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za něj by mohla strávit až pět let za mřížemi.
Jelikož dealerka sama drogu nevyráběla, policie nyní zjišťuje, od koho pervitin odebírala.                                                                                                                                                                           ECHO Valašska