Policie zadržela převaděče s dvanácti migranty. Zastavit nechtěl
Policie zadržela převaděče s dvanácti migranty. Zastavit nechtěl
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Včera (ve středu 16.8.) nad ránem krátce před půl čtvrtou uviděla hlídka cizinecké policie u Bystřice pod Lopeníkem na Uherskohradišťsku projíždějící podezřelé vozidlo, které se rozhodla zkontrolovat.

Řidič na výzvy k zastavení ale nereagoval, naopak zrychlil a rychlostí okolo 200 km/h se snažil policistům ujet. Pronásledování jim ztěžoval vybržďováním. Nakonec ve vysoké rychlosti v Uherském Brodě havaroval. Naboural při tom tři zaparkovaná vozidla. Z havarovaného auta se následně rozuteklo několik osob. Prchajícího řidiče zastavily až varovné výstřely.

Jednalo se o převaděče cizí státní příslušnosti, který v osobním automobilu převážel přes hranice 12 migrantů včetně dětí. Převaděč má na našem území platný zákaz řízení. Dopustil se proto dvou trestných činů, a to maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Na případu stále pracují kriminalisté a cizinečtí a dopravní policisté. Lehce zraněné osoby ošetřili záchranáři.

mjr. Mgr. Simona Kyšnerová, Policie ČR Zlín