Je mu teprve 18, ale krade jako protřelý recidivista. Teď půjde sedět
Je mu teprve 18, ale krade jako protřelý recidivista. Teď půjde sedět
Ilustrační foto

Zlínský kraj – V předešlých dnech zahájil vrchní inspektor Oddělení obecné kriminality v Kroměříži trestní stíhání osmnáctiletého mladíka z Prostějovska a to pro trestné činy krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Obviněný se od konce června do začátku srpna dopustil hned několika krádeží. Vybíral si obchodní domy v územní působnosti policistů Obvodního oddělení Hulín. Z prodejen se mu postupně podařilo odnést několik kilogramů masa a drogistické zboží. Svým jednáním způsobil škodu za téměř 13 tisíc korun. Odcizené věci pak prodával. Peníze využil pro vlastní potřebu, zejména na jídlo a benzín.

A na to navazuje další trestná činnost, řídil osobní vozidlo, i když měl uložen zákaz řízení. Poslední krádež mu nevyšla. Když bez zaplacení opouštěl prodejnu, pronásledovala jej tamní ostraha a dostižen byl policisty z jiného okresu v době osobního volna. Ti jej předali hlídce Obvodního oddělení Hulín. Dalším šetřením vyšlo najevo, že mladík nemá na svědomí jen jednu krádež, ale ještě dalších pět.

Obviněný se krádeží dopustil již v předešlých letech. Soud mu uložil trestní opatření odnětí svobody na pět let se zkušební dobou na jeden rok. Protiprávního jednání se dopouštěl i v jiném kraji, tam mu soud uložil opatření obecně prospěšných prací, které do současné doby nevykonal. Nyní mu za jeho jednání hrozí až tři roky za mřížemi. V současné době je mladík ve vazební věznici.

nprap. Ing. Barbora Balášová, Policie ČR Zlín