Policie zadržela dlouhodobě hledaného cizince. Skrýval se 7 let
Policie zadržela dlouhodobě hledaného cizince. Skrýval se 7 let
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Minulý týden zadrželi ve Zlíně cizinečtí policisté ve spolupráci s pátrači policejního prezídia dlouhodobě hledaného cizince z východního bloku. Jednalo se o osmačtyřicetiletého muže, na kterého vydaly hned tři české soudy příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody.

Odsouzený se dopustil trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, za což mu byl vyměřen společný a souhrnný trest ve výši sedm let odnětí svobody. Rovněž na něj byl vydán Evropský zatýkací rozkaz (EZR). Muž se však celých sedm let vězení vyhýbal a skrýval se na různých místech České republiky. Navíc zde pobýval nelegálně bez povolení k pobytu.

Cizinec zpočátku nechtěl policistům předložit doklady a uváděl smyšlená jména. Nakonec se však ke své totožnosti přiznal. Cizinečtí policisté, kteří ho zadrželi, mu ještě ten den sdělili podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neboť výzvu k nastoupení do výkonu trestu odnětí svobody převzal, ale do vězení nenastoupil.

Policie cizince poté eskortovala do vazební věznice.

mjr. Mgr. Simona Kyšnerová, Policie ČR Zlín