Pijí řidiči i cyklisté...
Pijí řidiči i cyklisté...
Ilustrační foto

Vsetínsko – Policisté na Vsetínsku během uplynulého pracovního týdne šetřili několik případů, u kterých hrál významnou roli alkohol, popřípadě podezření na užití jiných návykových látek.

V pondělí ráno zastavila policejní hlídka v obci Zubří osobní automobil, který řídila sedmadvacetiletá žena. U té policisté provedli dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. Zároveň ji vyzvali, aby se podrobila i zkoušce na drogy, což ovšem na místě odmítla. Policisté následně zjistili, že má řidička již z minulosti stále platný zákaz řízení motorových vozidel. Nyní je tedy podezřelá ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což jí hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Ve čtvrtek asi dvě hodiny po půlnoci zastavila policejní hlídka v Zubří skútr, který řídila dvaadvacetiletá žena. Stejně jako v jiných případech, i u této řidičky přítomní policisté provedli dechovou zkoušku na alkohol. A ta nedopadla pro mladou řidičku vůbec dobře, neboť nadýchala 1,84 promile alkoholu. I tato žena je podezřelá ze spáchání trestného činu, tentokráte ovšem z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Ve čtvrtek asi dvě hodiny před půlnocí havarovala ve Valašském Meziříčí devětačtyřicetiletá cyklistka. Ta po průjezdu křižovatkou nezvládla řízení, najela ze silnice na chodník a zavadila při tom řídítky o zeď. Po tomto kontaktu následoval pád ženy na chodník a zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Policisté, kteří na místo havárie zanedlouho dorazili, provedli u cyklistky dechovou zkoušku na alkohol. Výsledná hodnota této zkoušky potvrdila podezření, že se žena vydala na cestu pod vlivem alkoholu – nadýchala více než jedno promile. Její jednání bylo následně oznámeno příslušnému správnímu orgánu.

nprap. Petr Jaroš, Policie ČR Vsetín