Policie si posvítila na linkové autobusy. Zjistila nejednu závadu
Policie si posvítila na linkové autobusy. Zjistila nejednu závadu
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – V průběhu pondělního dopoledne se policie na Kroměřížsku zaměřila na technický stav linkových autobusů ve spolupráci s Centrem služeb pro silniční dopravu. Po deváté hodině policie v Holešově zastavila autobus značky Iveco. Ten i s třiapadesátiletou řidičkou podrobila důkladné kontrole.

To že nepředložila kartu řidiče, byl jen začátek zjištěných závad. Také v tachografu nebyla vložena žádná karta. Perličkou byla přístrojová deska, která byla polepena černou lepicí páskou. Ta měla za úkol zakrýt signalizaci závad palubního počítače. „Na základě tohoto zjištění jsme řidičce nařídili návštěvu nejbližší stanici technické kontroly. Výsledek byl více než tristní. Závad typu B a C bylo zjištěno hned několik, proto jsme jí zakázali další jízdu,“ uvedl mluvčí policie Radomír Šiška.

Provozovateli linkového autobusu hrozí ve správním řízení až sto tisícová pokuta. A samotné řidičce až tři a půl tisíce korun za řízení vozidla, které bylo technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích.

V podobných akcích bude policie pokračovat.

por. Radomír Šiška, DiS., Policie ČR Zlín