Policie radila sluchově postiženým: Bezpečně na internetu
Policie radila sluchově postiženým: Bezpečně na internetu
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Na téma „Bezpečnost na internetu“ hovořili minulý týden policiesté v klubovně Poradenského centra pro sluchově postižené v Kroměříži. Sluchově postižení, ale i další zájemci o tuto besedu se dozvěděli, s jakými nástrahami se mohou na internetu setkat. Na místě bylo zajištěno tlumočení do znakového jazyka a přepis mluveného slova. Zazněly případy z poslední doby a také spousta rad a upozornění, jak nenaletět podvodníkům.

Nikdy neklikejte na odkazy do internetového bankovnictví obdržené v SMS zprávě či e-mailu! Je to cesta podvodníků, jak vás připravit o vaše peníze. V případě pochybností vždy kontaktujte svou banku.
Nesdělujte o sobě žádné citlivé údaje ani bezpečností údaje z vaší platební karty, nebo přístupové údaje k online bankovnictví.
Myslete na to, že útočník dokáže napodobit jakékoliv telefonní číslo, odesílatele SMS zprávy, ale třeba i e-mailovou adresu.
Nikdy nikomu podezřelému neumožňujte vzdálený přístup do vašeho počítače.
Pamatujte, že v případě investování je riziko výhradně na straně investora. Volte pro zhodnocování svých peněz jen ověřené investiční společnosti.
Prodáváte něco přes internet? Kupující má platit vám, ne vy jemu.
Ať už na internetu investujete, nakupujete či prodáváte, buďte velmi opatrní a své finanční transakce si pečlivě rozmyslete!

nprap. Ing. Barbora Balášová, Policie ČR Zlín