Anonym hrozil výbuchem firmě v Otrokovicích. Ve vězení může strávit až osm let
Anonym hrozil výbuchem firmě v Otrokovicích. Ve vězení může strávit až osm let
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Ve středu o půl deváté jsme přijali oznámení o anonymním emailu, který přišel do jedné z firem v Otrokovicích. Pisatel v něm vyhrožoval uložením výbušniny a žádal výkupné v bitcoinech.

Na místo vyslal operační důstojník dostupné policejní hlídky, přijeli také hasiči a strážníci Městské policie z Otrokovic. Policisté zapáskovali místo události, aby zamezili vstupu a evakuovali z firmy více než 200 osob. Po zjištění bližších informací rozhodl velitel zásahu o evakuaci další pobočky stejné firmy v Holešově, kde policisté evakuovali dalších asi 65 osob.

Mezitím dorazil na místo policejní psovod se psem Bilem, specialistou na vyhledávání výbušnin, který postupně prohledal objekty firmy. Poté následovala ještě policejní prohlídka.

O půl druhé ukončil velitel zásahu prohlídku prostor firmy v Otrokovicích, krátce před třetí hodinou odpoledne ukončil prohlídku také v pobočce v Holešově.

Po pachateli, který se pravděpodobně dopustil zločinu vydírání, pátrají kriminalisté. V případě jeho dopadení mu hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín