Po pár dnech na svobodě skončil zase za mřížemi
Po pár dnech na svobodě skončil zase za mřížemi
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Kriminalisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu krádež třicetiletému muži bez domova, který poslední březnový den opustil brány věznice, kde vykonával svůj šestý trest odnětí svobody, odsouzený byl za majetkovou trestnou činnost. Pouhé čtyři dny po svém propuštění z věznice znovu kradl. Soudce okresního soudu rozhodl o uvalení vazby a policisté z pohotovostního a eskortního oddělení muže koncem minulého týdne převezli do vazební věznice v Olomouci.
   Muž po svém propuštění tři dny procházel Otrokovicemi a přespával, kde se dalo. V jedné ze zastřešených zahrádek u restaurace si vyhlédl deky a podsedáky. Zdálo se mu, že by se mu při nocování hodily, proto je ukradl a zároveň na zahrádce vypil několik lahvových piv, která zde obsluha vyřadila. Škoda, kterou odcizením způsobil, činí necelé dva tisíce korun.
   Čtrnáct dní nato pod značným vlivem alkoholu odcizil z prodejny v Otrokovicích tři láhve vína v ceně téměř čtyři sta korun, které si vložil do batohu a prošel pokladnami, kde ho zastavil muž pracující jako ostraha prodejny. Dechová zkouška u lupiče ukázala hodnotu téměř dvě a půl promile alkoholu, skončil proto v protialkoholní léčebně v Kroměříži.
   Následující den ho policisté převezli do policejní cely a po nezbytných úkonech trestního řízení podali státnímu zástupci návrh na jeho umístění do vazby, který soudce okresního soudu akceptoval. Sedmkrát trestanému muži nyní hrozí další trest odnětí svobody, tentokrát až na tři roky. Ke svému jednání se přiznal.
por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín