Lupiče dopadli po více než třech letech
Lupiče dopadli po více než třech letech
Ilustrační foto

Val. Meziříčí – Komisař vsetínského oddělení obecné kriminality v uplynulém týdnu zahájil trestní stíhání devětadvacetiletého muže z loupeže, které se měl dopustit již v srpnu roku 2017. (Šlo o ozbrojené přepadení čerpací stanice ve Valašském Meziříčí. Lupič byl maskovaný šátkem a v každé ruce držel jeden nůž. Obsluze tehdy oznámil: „To je přepadení!“ Ovbsluha mu z kasy vydala několik tisíc korun - https://www.policie.cz/clanek/to-je-prepadeni.aspx, pozn. red.)
   V průběhu prověřování kriminalisté vyslechli několik osob, a to i z okruhu možných pachatelů. Kromě toho po činu zajistili i spoustu stop. Mimo jiné oba nože, šátek či čepici, kterou měl pachatel na hlavě.
   Profil DNA zjištěný z předmětů zajištěných po přepadení byl průběžně porovnáván v policejních informačních systémech a databázi DNA. A před několika týdny se kriminalisté dozvěděli o shodě mezi profilem ze zajištěných stop a profilem devětadvacetiletého muže, u nějž byl vzorek DNA zajištěn v souvislosti s vyšetřováním jiné trestné činnosti.
   V rámci výslechu se muž po více než třech a půl letech k loupežnému přepadení doznal. Obviněnému hrozí v případě odsouzení až desetiletý trest odnětí svobody.
nprap. Petr Jaroš, Policie ČR Vsetín