Okradl seniorku o zlaté a stříbrné šperky. K činu se nepřiznal
Okradl seniorku o zlaté a stříbrné šperky. K činu se nepřiznal
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Kriminalisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu krádež pětačtyřicetiletému muži z obce na Zlínsku, protože v srpnu využil silné podnapilosti dvaaosmdesátileté ženy a okradl ji o zlaté a stříbrné šperky v hodnotě bezmála třicet tisíc korun. Čtyřikrát soudně trestanému muži hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky.

Seniorka se s mužem potkala na koncertě v obci na Zlínsku. Společně spolu odešli po jeho skončení do baru, kde konzumovali alkoholické nápoje. Poté si sedli na lavičku v parku, kde muž zřejmě využil silné podnapilosti starší ženy a okradl ji o pět prstýnků, dva řetízky na krk a náramek. Většina šperků byla ze zlata a žena je měla na sobě.

Kriminalisté původně případ prověřovali jako podezření ze spáchání trestného činu loupež, protože zpočátku nebylo příliš jasné, jak k celé události došlo. Ale v průběhu šetření a z výslechů jednotlivých svědků vyplynulo, že o loupež se s největší pravděpodobností nejednalo.

Podezřelý recidivista využil svého práva a odmítl vypovídat. O jeho vině teď rozhodne soud.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín